NRGi til alle
Viser side 1 af 4
26. august 2010
- Tørretumbleren bruger rigtigt meget strøm. Tidligere hængte vi tøjet udenfor og i det ene badeværelse, men vi fik en tørretumbler for fire år siden, da vores yngste søn kom til verden, og kan tydeligt se en forskel i forbruget. Og så er der lige det med at huske at slukke lyset, fortæller Birgit Juel Martinsen om to af de værste strømslugere i hjemmet ved Horsens.
10. maj 2010
NRGi foretog i 2009 investeringer for knapv400 mio. kr. Det fremgår af NRGi’s årsrapport, der netop er sendt på gaden.
10. maj 2010
NRGi har i de seneste måneder ledt efter familier, der gerne vil spare på energien i forbindelse med projektet; NRGi Familien. Og med 100 familier, der allerede har meldt sig til projektet, har interessen for at deltage været stor.
10. maj 2010
NRGi a.m.b.a. har fået ny formand i skikkelse af Søren Egge Rasmussen, der blev valgt i kølvandet på repræsentantskabsvalget til NRGi tilbage i februar.
07. april 2010
Der er mange østjyske familier, der gerne vil spare på energien. I hvert fald, hvis man skal måle ud fra interessen for at blive NRGi familie.



